• Internat jest placówką koedukacyjną, sprawującą całodobową opiekę nad młodzieżą – wychowawcy
    pełnią również dyżury nocne.
  • Budynek internatu objęty jest monitoringiem wizyjnym w celu zapewnienia bezpiecznych warunków
    nauki, wychowania i opieki wychowankom.
  • Oferujemy 4-osobowe pokoje, bez łazienek.
  • Łazienki są wspólne na każdej z kondygnacji i składają się z 3 pomieszczeń: toalet, pryszniców
    i umywalni.
  • Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:
    • opłata za zakwaterowanie
    • opłata za wyżywienie
  • Oferujemy całodzienne wyżywienie: śniadania i kolacje w formie „szwedzkiego stołu” oraz
    dwudaniowe obiady.
  • Funkcjonuje Samorząd Internacki zwany Młodzieżową Radą Internatu, w ramach której działają sekcje:
    • sportowa,
    • higieniczna,
    • gospodarcza,
    • kulturalna.
  • Prowadzona jest kronika internatu.
  • Działa Klub Ciekawego Filmu.
  • Wychowankowie mają możliwość korzystania z:
    • siłowni ze stołem do tenisa,
    • sali do DARTA,
    • szkolnej sali gimnastycznej,
    • nowoczesnej hali sportowej,
    • kompleksu boisk „Orlik”,
    • lodowiska – w okresie zimowym,
    • księgozbioru biblioteczki internackiej,
    • pokojów do cichej nauki,
    • świetlicy z telewizorem i rzutnikiem,
    • pomieszczenia do dyspozycji wychowanków wyposażonego w kuchenkę elektryczną i mikrofalową.
  • Organizowanych jest szereg imprez dla wychowanków w tzw. czasie wolnym (m.in. dyskoteki, turnieje sportowe, imprezy kultywujące tradycje internatu np. Andrzejki, Wigilia, Pierwszy Dzień Wiosny, Pożegnanie Maturzystów).
  • Mieszkając w internacie, młodzież ma możliwość korzystania z oferty kulturalnej proponowanej przez miasto (m.in. basen, kino, muzeum, wyciąg nart wodnych, korty tenisowe ze ścianką wspinaczkową).
  • Przyjeżdżając do internatu należy posiadać:
    • własną pościel (poszwa na kołdrę, poszewka na poduszkę i prześcieradło),
    • kapcie i klapki pod prysznic,
    • ręczniki i przybory toaletowe,
    • komplet naczyń stołowych do korzystania z nich w pokoju (talerzyk, kubek, sztućce) – obowiązuje zakaz wynoszenia naczyń ze stołówki!!!
  • Wychowanków obowiązuje określony porządek dnia oraz zasady postępowania, które szczegółowo
    opisuje Rozdział III Statutu LO w ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku, dostępny na stronie internetowej
    szkoły.
  • Za nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w internacie wychowanek może zostać czasowo zawieszony w prawach mieszkańca internatu lub skreślony z listy wychowanków.