Rok 2012
Utworzono nową specjalność technik organizacji reklamy.
Obchodziliśmy 10-lecie wymiany polsko-niemieckiej.
Szkoła otrzymała tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów ”.
Młodzież uczestniczyła w konkursach i turniejach: III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości uzyskaliśmy II miejsce dla szkoły i I miejsce indywidualnie, XVII Turniej Wiedzy i Umiejętności Menadżerskich – finalistka, uczeń naszej szkoły został finalistą Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego, w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży uzyskaliśmy IV miejsce w województwie.

Rozpoczęliśmy realizację ciekawych projektów: Matematyka Innego Wymiaru, Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa, Archipelag Matematyczny, Młodzi Europejczycy.
Osiągnęliśmy również sukcesy sportowe: zostaliśmy wicemistrzami Polski w Mistrzostwach Polski Szkół Handlowych w Piłce Halowej Chłopców, zdobyliśmy I miejsce w Mistrzostwach Regionu Koszalińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, I miejsce w Mistrzostwach Regionu Koszalińskiego w Piłce Siatkowej Juniorów, I miejsce w Mistrzostwach Regionu Koszalińskiego w Piłce Ręcznej Juniorów.

Wykonano termomodernizację budynku internatu.

Rok 2013
Pierwszy egzamin zawodowy w nowej formule – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.
Uczestniczyliśmy w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży, uczeń naszej szkoły zajął IX miejsce w Polsce. XVIII Turniej Wiedzy i Umiejętności Menadżerskich zaowocował sukcesem uczennicy technikum, która została finalistką. Tytuł laureatki etapu wojewódzkiego 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uzyskała uczennica liceum.
W internacie wyremontowano klatki schodowe, wyposażono kuchnię i stołówkę.
W sporcie dużym sukcesem były: brązowe medale na Vena Sport Festival Mistrzostwach Polski w Biegach Rozstawnych 2013 w sztafecie 4×100 m chłopców, IV miejsce w XII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Aktywnych w Piłce Nożnej Halowej Chłopców .

Rok 2014
Z wielkim rozmachem zorganizowano obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Szkoła I Technikum Zawodowe znalazła się w rankingu Perspektyw na 188 miejscu w Polsce, uzyskała 1 miejsce w powiecie, 8 w województwie.
Młodzi Europejczycy zorganizowali powiatową konferencję na temat „Rola społeczności lokalnych w Unii Europejskiej ”.
Uczniowie brali udział w II etapie 64 Olimpiady Fizycznej.
59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przyniósł nam finalistów w etapie wojewódzkim.
Pierwszy raz braliśmy udział w XXVI Olimpiadzie Filozoficznej. Uczeń naszej szkoły zajął VII miejsce w II etapie olimpiady.
Montaż instalacji solarnych na budynku internatu.
Finał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – IV miejsce.

Rok 2015
Uczniowie zajęli IV miejsce w województwie w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy ” w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”.
Pierwszy raz w szkole zorganizowano turniej gier komputerowych League of Legends oraz FIFA grupy projektowej w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.
Młodzież z nauczycielami uczestniczy w unijnym programie ERASMUS + projekt FOCUS, co zaowocowało wizytą młodzieży z 6 krajów europejskich w naszej szkole.
Młodzież uczestniczyła w projekcie „Konstytucja pod Lupą”.